בגרות בלשון

הבגרות בלשון, במתכונתה הנוכחית, נלמדת לרוב בכיתה י (חלק א) ובכיתה יא (חלק ב). בחינת הבגרות בלשון נחשבת כבחינה לא קלה כלל (יש אומרים שאפילו מסובכת יותר מבחינת הבגרות במתמטיקה), לכן רצוי ומומלץ להיערך אליה בהתאם. בשנים האחרונות משרד החינוך שינה את מבנה החומר לתלמידי הבגרות, דבר שהקשה עוד יותר על התלמידים בבתי הספר וגם על המורים.

המלצתנו היא לא להקל ראש בבחינת הבגרות בלשון ולהשקיע בלימוד החומר כבר בראשיתו.
השפה העברית מלאה בביטויים, ניבים, חוקי לשון, משחקי מילים וכו’ . כמו כן, הבגרות בלשון והבעה הינה בגרות חובה ולכן הציון שלה הכרחי לצורך קבלת תעודת בגרות מלאה.

השפה משמשת אותנו בחיי היומיום שלנו יותר מכל דבר אחר. היא מהווה אמצעי תקשורת עיקרי בין אדם לחברו ודרך השפה בלבד אנו יכולים להתבטא, לחשוב, להעביר מסרים לסביבה  ועוד. לכן, חשוב מאוד עבור התלמיד להתכונן ולדעת היטב את החומר הנלמד לבגרות בלשון זאת כיון שחומר זה ישמש אותו רבות הן בהווה והן בעתיד בכל מסגרת בה ישתלב.

לצורך הצלחה בבגרות בלשון, המורים הפרטיים ללשון ב”כל המורים” ישבו עם התלמיד בשיעור פרטי ויעברו איתו על כל חוקי היסוד הרלוונטיים לבגרות. המורים הפרטיים שלנו מונחים לחזק את כל הנקודות החשובות שיש לדעת היטב בחוקי הלשון (תחביר ושחבור, הבנה והבעה, אוצר מילים וכו’). המורים ב”כל המורים” מקצועיים ויודעים היטב את החומר, כך שיוכלו לעזור לתלמיד להגיע מוכן ככל הניתן למבחן הבגרות בלשון והבעה.

ההצלחה במבחן הבגרות בלשון ובהבעה תלויה רבות בהתמדתו של כל תלמיד, הכנת שיעורי בית ותרגולים. ממש כמו במתמטיקה, גם בלשון ככל שהתלמיד יתרגל יותר כך סיכויו להצליח בבחינת הבגרות הינם גבוהים יותר. המורים הפרטיים שלנו ינחו את התלמיד במהלך השיעורים איזה חומר לימודי נחוץ בכדי לתרגל את החומר בצורה הטובה ביותר.

גם למי שניגש לבגרות בפעם הראשונה וגם למי שמשפר את הבגרות, לא חובה להגיע עם ידע מוקדם. המורה הפרטי שלנו ישב עם התלמיד, ינחה אותו וילמד אותו את החומר החל מהבסיס ועד לשליטה מושלמת בחומר תוך כדי תרגולים והכנת משימות. המורים הפרטיים שלנו משתמשים בשיטות ההוראה המתקדמות ביותר בכדי לוודא את הצלחתו של כל תלמיד. המורים מלווים אותו אישית בשיטת לימוד אינטימית (אחד על אחד),  כדי להתמקד בנקודות החלשות של התלמיד באופן אישי, ולדעת לחזק בדיוק אותן. הצלחתו של התלמיד בבחינה, הבנתו של החומר ותרגולו מהווים מטרות עליונות  עבורנו ואנו נעשה ככל הניתן לצורך הצלחה במטרות אלו.


אתרים נוספים באותו תחום

Call Now Button