שיעורים פרטיים

שיעורים פרטיים ניתנים לתלמיד מחוץ למסגרת בית הספר בכדי להעניק לו ביטחון בחומר הנלמד, להשלים ולגשר את הפער בחומר אל מול הכיתה וכמובן להעניק לו כלים אשר יעזרו לו לעבור את מבחני הכיתה בהצלחה מרובה. הצלחתו של התלמיד במבחן הינה הצלחה של המורה הפרטי.

מורים פרטיים דרך “כל המורים” ישבו עם התלמיד בביתו, בשיעור של ארבע עיניים (אחד על אחד), יאבחנו את רמתו האישית של התלמיד, יבדקו היכן זקוק התלמיד לחיזוקים והיכן הוא שולט בחומר ויוודאו שהוא יקבל את כל הידע שהוא צריך כדי לחזק את המקומות החלשים יותר שלו עד לשליטה מלאה בחומר הנלמד ובכך להצליח במבחן.

בכיתה, יושב התלמיד יחד עם תלמידים רבים, כשמורה אחד מעביר את החומר. בדרך זו, קל לתלמיד לפספס פרטים. מספיק שהתלמיד לא הבין מעט מהחומר כדי ליצור פער גדול אל מול הכיתה. במידה והתלמיד לא יזדרז לגשר על פער זה הוא עלול להגיע למצב בו הפער יהיה רב מאוד תוך זמן קצר, אף אחד לא מחכה לו בכיתה, המורים “רצים עם החומר”. לכן, חשוב כבר מתחילת השנה לקחת שיעורים פרטיים, במידת הצורך, לשבת עם המורה הפרטי על החומר שכרגע נלמד בכיתה כך שהתלמיד מגיע לכיתה מוכן עם החומר הנלמד. כל אלו יעזרו לתמיד להצליח במבחן בדרך היעילה ביותר.

בשונה מבית הספר, בשיעור פרטי לומד התלמיד עם המורה בלבד, כך שכל נקודה אשר לא ברורה לתלמיד המורה מבהיר אותה מיד ובדרך זו לא נוצר כלל פער אלא להפך, רצף של חומר אשר נבנה באופן סדיר ומובנה. בנוסף, בניגוד לכיתה, השיעור הפרטי מתקיים בסביבת עבודה נטולת גירויים חיצוניים. בכיתה, יושב התלמיד עם תלמידים שונים אשר עלולים להפריע למהלך השיעור, המורה עלולה לקטוע את השיעור מסיבות שונות. דבר זה גם כן מפריע לתלמיד להפנים ולהטמיע את החומר הנלמד. השיעור הפרטי מתקיים בביתו של התלמיד, איפה שטוב ונוח לו, ללא רעש או גירוי בלתי רצוני, רק המורה הפרטי אל מול התלמיד. שיטה זו מקלה על התלמיד להבין את החומר, ומגדילה את סיכויי הצלחתו במבחן.

אנו ממליצים לחלק את השיעורים פרטיים על פני זמן. כאשר תלמיד לומד בעקביות ובאופן סדיר, החומר “שוקע” ומחלחל לראשו וכך מושגת תוצאת לימוד אפקטיבית ומועילה יותר מאשר מרתון של שיעורים פרטיים בזמן קצר.


Call Now Button